21 Nisan 2014 Pazartesi
Anasayfa > Yazarlar > Turan Çatal > CHP İL METROPOL BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ ADAY ADAYLARI İLE BULUŞTU
Turan Çatal

CHP İL METROPOL BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ ADAY ADAYLARI İLE BULUŞTU

25.09.2013 09:32:56 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Turan Çatal

CHP İL METROPOL BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ ADAY ADAYLARI İLE BULUŞTU

23 Eylül 2013 tarihinde İzmir Fuarı Açık Hava Tiyatrosunda İl Başkanlığının Metropol Belediye Meclis Üyeleri aday adayları ile bir araya geldi. Yaklaşık 2000 kişinin katıldığı toplantı oldukça verimli geçti. CHP İl Başkanı Ali Engin İzmir'deki belediye çalışmalarını uzun uzun anlattı. AKP iktidarının tüm baskı ve olumsuzluklarına rağmen yapılan hizmetleri genel anlamda bir sunum havasında yeni meclis üyeleri aday adayı arkadaşlara anlatırken ekip, kadro ve yapılanmayla ilgili konulara girmedi!

Konuşmacılar arasında Milletvekili Mustafa Moroğlu, Alaattin Yüksel ve Musa Çam birer konuşma yaparak ülkenin içinde bulunduğu durumu özetlemeye çalıştılar. Bu kapsamda 2014 Mart ayındaki yerel seçimlerin AKP iktidarına yönelik genel seçimlerin bir ön rövanşı olduğunun altını çizdiler.

Ben burada Özellikle İzmir Milletvekili Musa Çam'ın konuşmasının altını çizmek istiyorum; Musa Çam CHP içerisinde gençlik kollarından en tabandan mücadele içerisinde biçimlenerek şekillenmiştir. Konak Gençlik Kolları Başkanlığı, İl Gençlik Kolu Başkanlığı, İl Yönetim Kurul üyeliklerini 1980 askeri faşist darbesine kadar hep kongreler yaparak gelmiştir. Yani yaşamının bu evrelerinde atama nedir bilmemiş, tabanda halkın ve örgütün içerisinde filizlenerek kendini ve kişiliğini bulmuştur.

Bu kapsamda benim hep İl Gençlik Kolu Başkanımdır. Dinamik, sinerjik, toplumcu ve katılımcı yanını o günkü heyecan ile bugünde sürdürmektedir. Dünkü yapılan toplantıda kürsüde konuşmalarını dikkatle ve ilgiyle izledim. Tüm katılımcıların da aynı dikkatle izlediklerini gördüm. Nitekim konuşmanın sonunda gecenin en fazla coşkulu alkışlarını da Musa Çam almıştır. Ondan sonraki konuşmacılar aynı tat ve heyecanı verememişlerdir. Alkışlar sanırım en iyi ölçüttür!

Sevgili Başkanım Musa Çam AKP faşist yapılanmasının altını net bir şeklide çizerek bu yerel seçimlere bu mantık ve duyguyla bakılması gerektiğini belirtti." AKP iktidarı 11 yıldır her türlü anti-demokratik uygulamanın içinde olmasıyla, sınır komşularımızla "yurtta sulh, cihanda sulh" politikasının yerine "yurtta cihad, cihanda cihad" naraları atar hale gelmişlerdir." Dedi. Yine devamla "Devletin temel değerleriyle oynayarak ülkeyi adeta bir kaosa çevirdiler. İşte gencecik gezi parkı eylem ve ölümleri, ucu açık yargılamalar, insanların neden ve niçin ceza evlerinde yattıklarını bilmeden mahpusluklar! Eğitimdeki yönlendirmeler, adeta tüm ilk ve orta öğretim kurumlarını bir imam hatip haline dönüştürülmesi, Mecliste çoğunluk sayısal güçleri ile oldubitti yasaları çıkartmaları, şimdi önümüzdeki yerel seçimlerin sonlarının başlangıcı olacağı paniği ile yaşamın her alanına saldırılarını ibretle izliyoruz. Bu anlamda 2014 Mart ayı yerel seçimleri çok önemlidir. Hangi arkadaşımız bu görevlere seçilirse seçilsin yükleri çok ağır olacaktır." Dedi.

"Ben partinin en alt kademelerinden daha çocuk yaşlarda ülkemin insanlarının huzur ve mutluluğu adına bana verilen her türlü görevleri hiç duraksamadan bugüne kadar yaptım ve yapmaya devam edeceğim. Keşke bu seçimlerde ön seçimle örgüte, tabana giderek, oradan onay alınarak şekillenseydi. Ben önseçimi hep savunagelmiş bir kardeşiniz olarak, Milletvekilliği de dahil ön seçimle belirlenmesinden yanayım. Fakat partimizin aldığı karar doğrultusunda ülkemizin içinde bulunduğu koşullar gereği bu seçim sürecini de bu şekilde yaşamak zorunda kalıyoruz. Ben tüm partili kardeşlerime, dostlarıma, düşündaş ve yoldaşlarıma bu faşist yapılanmanın hızla artığı bu süreçte onurlu görevler adına kendilerini ortaya koydukları için kutluyorum. Metropol İlçelerde yaklaşık 1400 Meclis üyeliği aday adayı arkadaşım bulunmaktadır. Bunların 300 kadarı mecliste görev alacaklardır.

Kentimizi faşist AKP saldırısı ve yapılanmasına karşı direnç göstereceklerdir. Bu kavga barış, kardeşlik, kentimizi ve yaşayanları koruma kavgasıdır. Gerekse imar yönünden, gerekse çevre yönünden kentin ranta açılmaması için, kentimizi halkın yararına kentsel dönüşümün oluşum kavgalarını şimdiden devrimci yüreğimle kutlarım. Bu onur yolculuğunuzda yolunuz, yolumuz açık olsun sevgili dostlarım" dedi.

Ben Musa Çam arkadaşımızın bu konuşmasının tarihe not düşme adına, tüm Belediye Başkan aday adayları ve Meclis Üyeleri aday adayı arkadaşlarıma bilgi notu şekliyle kaleme aldım. Bu konuşmaları kendimize şiar edinirsek birlik ve beraberlikle zafere şimdiden merhaba diyebiliriz.

Kalın sağlıcakla, esenlik dolu günler dilerim.Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.